AURITEC Auricheck Interaktif Çocuk Tarama Odyometresi

Auritec tarafından geliştirilen Auricheck Interaktif Çocuk Tarama Odyometresi 3 yaş ve üzeri çocuk hastaların okul taramaları için geliştirilmiştir. Adaptif test metodu ve ortam gürültüsünü engelleyen özel mikrofon sistemi ile hızlı ve güvenilir sonuçlar elde edilmektedir.

 

Cihaz Türkçe arayüzü sayesinde kolaylıkla kullanılabilir ve eşik tayini için geliştirilmiş özel test metodlarına sahiptir.
Auricheck, çocukların ellerine sığabilecek ölçülerde hafif ve ergonomik tasarıma sahip olup geniş dokunmatik ekranı bulunmaktadır. Cihaz ihtiyacınıza göre konfigüre edilebilir modüllere sahiptir. Böylece 3 yaş ve üzeri çocukların güvenilir ve hızlı bir şekilde işitme taramalarının yapılabilir.

Auricheck

Auricheck

Interaktif Çocuk Odyometresi

Auricheck

Auricheck

Dokunmatik Renkli Ekran

Auricheck

Auricheck

Türkçe arayüz ve kolay kullanım özellikleri

AT 1350

AT 1350

Çocuklar için özel geliştirilmiş odyometrik başlık

AuriCheck, doğal hayvan sesleri kullanarak çocukların farklı frekanslarda taramalarını yapmaktadır. mFAST olarak adlandırılan bu metod 3 yaşında bir çocuğun bileceği hayvanlar seçilerek geliştirilmiştir. Test esnasında çocuklardan sesini duydukları hayvanın ekrandaki resminin üzerine dokunmaları yeterlidir.

 

Test edilen frekans aralıklarında hayvan sesleri kullanılarak  elde edilen eşik değerleri daha önce hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı bir şekilde testin yapılmasını sağlamaktadır.

 

Alman üniversitelerinde geçerliliği kanıtlanan bu metod sayesinde çocuklar oyun oynar gibi test edilmekte ve kooperasyonlarını kaybetmemektelerdir.

 

Cihazın ikinci dikkat çeken özelliği ise 3 dakika içerisinde tamamlanabilen AAST Konuşma Tarama Testidir. 3-4 yaşındaki bir çocuk serbest saha hoparlörleri ile gürültülü veya gürültüsüz test edilebilir.

mFAST ve AAST metodları çocuk taramalarında AuriCheck tarafından geliştirilmiş en modern metodlardır.

AuriCheck’in kullanıcı dostu arayüzü ve kolay kullanım özellikleri sayesinde hekimler ve çocuklar tarafından tercih edilmektedir. 

 

AuriCheck’in PTA modülü ile Saf Ses Odyometrisi yapılabilir.

Auritec, Auricheck Interaktif Çocuk Odyometresini Yakından Tanıyın!
AT 1350 Odyometrik Çocuk Başlığı

Auricheck tarafından geliştirilen AT 1350 Odyometrik Çocuk Başlığı ile geleneksel DD45 veya TDH39 başlıklarda yaşanan tüm problemleri geride bırakabilir, güvenilir bir şekilde odyometrik değerlendirmelerinizi yapabilirsiniz.

Çocuklarda kafatasının yetişkin bireylere göre daha küçük olması sebebiyle geleneksel odyometrik başlıklar kullanılırken sesler tam iletilememekte, kulak kepçesi katlanabilmekte, başlığın pozisyonu bozulabilmektedir. 

Başlık çemberi ve hoparlörleri çocuk hastalara uygun olacak şekilde geliştirilen AT 1350 tüm bu problemlerin üstesinden gelmenizi sağlamaktadır. 

DT48 hoparlörler kullanılarak geliştirilen başlık hafif, esnek ve uluslararası standartlara uygundur.